Jakub Hejda

lektor

Backend

zaměření

Profil kurzu

Vývojář aplikací na platformě Java EE

Ukážeme si, jak probíhá vývoj aplikace v business prostředí a využijeme k tomu frameworky a nástroje nejčastěji používané v praxi.

Začneme postupně od vytvoření aplikace založené na Spring Boot, která poběží na veřejném cloud systému. K jejímu sestavení použijeme nástroj Maven. Pro implementaci samotné logiky a uspořádání projektu využijeme několik částí Spring frameworku.

Aplikace obvykle musí komunikovat se světem za jejími hranicemi, proto si vystavíme REST API, které zdokumentujeme pomocí frameworku Swagger.

Neobejdeme se také bez zpracování dat, k čemuž nám poslouží frameworky Hibernate a nástroj pro verzování databází.

Ukážeme si také, jak ověřit, že se aplikace chová podle našich očekávání, pomocí unit a integračních testů, a jak používat logovací framework Logback.

Organizaci práce nám po celou dobu budou usnadňovat nástroje jako jsou Git, Jira nebo Jenkins a samozřejmě si ukážeme tipy a rady k programování a vývojovému prostředí.

image

Na jakých projektech můžeš pracovat

Menších, středně velkých i rozsáhlých korporátních projektech, na kterých pracují i desítky nebo stovky vývojářů.

Typickými zákazníky, u kterých se takovéto projekty staví, jsou pojišťovny, banky a mobilní operátoři, kde se budeš podílet na tvorbě backendových částí různých systémů, např. internet banking.

Nebo budeš pracovat na menším projektu, kde budeš vystavovat REST API pro webové nebo mobilní aplikace.

Prerekvizity

  • Java alespoň na úrovni školních projektů / Java SE
  • objektové programování

Proces přijetí do programu

1. Vyplň a odešli přihlášku

Dej si záležet na kvalitním vyplnění – počet míst je omezen a účastníky si vybíráme. Do 2 pracovních dnů po odeslání přihlášky tě budeme kontaktovat.

2. Rozhodnutí o přijetí

Pečlivě posuzujeme jak tvé současné kompetence, tak i ambice a motivaci. Ale neměj strach, neukousneme z tebe a přinejmenším dostaneš tipy, jak na sobě zamakat.

3. Vítej v programu

Pokud si tě vybereme, uhradíš zápisné 500 Kč s DPH (jako pojistka, že svoji přihlášku myslíš opravdu vážně). Zároveň dostaneš pokyny, kdy a kde budou workshopy a jak sa připravit na start.

Ještě váháš?

Podívej se, co o programu řekli jeho absolventi