Přihláška a zápis

 1. Odešli přihlášku na zvolený kurz. Dej si záležet na kvalitním vyplnění – počet míst je omezen a účastníky si vybíráme.
 2. Do 5 pracovních dní po odeslání přihlášky tě budeme kontaktovat.
 3. Pokud si tě vybereme, před startem kurzu uhradíš zápisné 500 Kč s DPH
  (jako pojistka, že svoji přihlášku myslíš opravdu vážně).
image
image

10 týdnů workshopů

Na začátku studia proběhne úvodní setkání, kde se představí jednotliví lektoři a jejich kurzy, základní vývojové nástroje a aktuální trendy v procesu vývoje SW ve firmách.

Následuje 1x týdně workshop na 3 hodiny odpoledne (od 17:00), kde bude prostor vrátit se k minulým tématům, probrat nové části a podívat se i přímo na vývoj.

Celkem tedy 30 hodin společné práce.

Na co ještě se můžeš těšit

Zadání samostatných nebo týmových úkolů na vývoji konkrétní aplikace.
Vývoj pomocí nástrojů, které se aktuálně využívají v SW týmech.
Code review a konzultace s lektorem přes #slack.

Tvoje nová kariéra

Úspěchu dosáhneme pouze společně, takže se nemusíš bát, že bychom tě nechali napospas trhu.

Připravíme tě na pohovor, naučíme, jak se chovat a na co se zeptat. Oslovíme naše IT partnery a najdeme vhodné projekty, na kterých bys mohl pracovat v rodině SmartBrains kontraktorů.

image

Nabídka trainee programů

Chceš vědět, co tě může v tvé nové kariéře čekat?

Java EE

jaro/léto 2021

Spring framework

REST API

Hibernate

spring-boot

Cloud

React JS

jaro/léto 2021

React, ES6/7

typescript

webpack/babel

React ecosystem

Redux, Node.js, REST API

FAQ

01. Je možné stát se slušným programátorem za 1-2 roky?

Jak říká jedna z nejpopulárnějších odpovědí na tuto otázku, jedná se o dvoufázový proces:

 1. Naučit se základy programování.
 2. Praktikovat programování psaním spousty reálných aplikací.

První krok si můžeš zabezpečit na univerzitě nebo v online kurzech. Druhý krok je ale už tvoje vlastní tvrdá práce. Čím více kódu napíšeš, tím více se zvýší tvoje programovací schopnosti. Program IT-absolvent kombinuje oba kroky:

 1. Během 10 týdnů formou workshopů, zadání úkolů na vývoji konkrétní aplikace a pod vedením zkušeného vývojáře získáš potřebné vědomosti na vstup na trh. Koncem těchto kurzů tě naučíme vše důležité ohledně účtování a daní pro OSVČ (kontrakting).
 2. Po úspěšném absolvování ti najdeme kontrakt, protože věříme, že kariéra kontraktora ti umožní načerpat více informací a zkušeností za kratší čas.

02. Co znamená být kontraktorem?

Kontraktor – budeš pracovat na krátkodobých a střednědobých projektech jako OSVČ (tedy ne zaměstnanec). Najdeme ti projekt u jednoho z našich zákazníků – v praxi to pak vypadá tak, že sedíš přímo v týmu u zákazníka 8 hodin denně, 5x týdně (tedy full-time).

Výhoda oproti klasickému HPP je vyšší čistý příjem (2 – 3x vyšší), možnost snadněji střídat projekty a tím se naučit více a být tak žádanější. Jako živnostník budeš fakturovat nám, a my za tebe řešíme všechnu administrativu se zákazníkem.

Kontrakt probíhá většinou formou objednávek na 3 měsíce s prodlužováním podle zájmu zákazníka a taky tvého. Během kurzu tě na administrativu spojenou s OSVČ samozřejmě připravíme (neměj obavy, je to snadné).

Na začátku se účastníš pohovorů a výběrových řízení, na které tě připravíme. Pokud dostaneme nabídku je stále na tobě, jestli ji přijmeš. Neočekáváme, že na projekt jako kontraktor naskočíš hned týden po skončení programu. Najít dobrý projekt chvilku trvá. A taky z tvé strany se musíš připravit a zvolit vhodnou dobu (ať už kvůli škole, nebo současnému zaměstnání). Proto počítáme po skončení kurzu s tvým zapojením v horizontu 1 – 4 měsíce.

Délku spolupráce očekáváme alespoň na 2 roky, ale všichni absolventi s námi (k oboustranné spokojenosti) spolupracují dlouhodobě.

03. Je program opravdu zdarma?

Ano, kurz pro tebe bude zdarma. Neplatíš žádné školné, žádnou zálohu, ani žádné úroky, protože se nejedná o půjčku. Slovem nula korun českých.

Program IT-absolvent jsme vytvořili jako základ pro dlouhodobou spolupráci – začíná intenzivním kurzem a pokračuje společným byznysem a prací na tvojí odborné úrovni vývojáře.

Po úspěšném dokončení programu začneš, díky spolupráci s námi, hodně dobře vydělávat (můžeš očekávat roční obrat přes 500 000 Kč). Ani pak nám nic navíc neplatíš.

My si postupně vyděláme tím, že budeme k tvé denní sazbě zákazníkovi účtovat o 5% větší marži po dobu následujících 24 měsíců.

Dejme si příklad:

  • Hned po dokončení trainee programu nastoupíš na projekt, kde máš domluvenou denní sazbu 3 000 Kč. Naše denní navýšení marže dělá 200 Kč.
  • Během prvního roku odpracuješ 220 dní . Celkem nám za rok vyfakturuješ 660 000 Kč. Jako kontraktorovi (OSVČ) ti z vyfakturovaného obratu může zůstat více než 85%.
  • My za rok získáme navíc 44 000 Kč.
  • Po dvou letech tvé závazky uplynou.

Tento model spolupráce se nazývá Income Share Agreement. V roce 1955 jej navrhnul pozdější nositel Nobelové ceny za ekonomii, američan Milton Friedman.

Naši verzi této úmluvy nazýváme SmartBrains ISA. Aktuální znění najdeš zde: SmartBrains ISA

04. Co je to SmartBrains ISA?

Náš trainee program IT-absolvent je finančně zajištěn pomocí principů dohody o sdílení příjmů, která ti může výrazně usnadnit přístup k nové kariéře. SmartBrains ISA je neformální dokument, jež tuto spolupráci definuje.

Aktuální znění najdeš zde: SmartBrains ISA

05. Jakou smlouvu budu před vstupem do programu podepisovat?

Žádnou. Naše SmartBrains ISA má formu neformálních podmínek spolupráce, založených na myšlenkách Income Share Agreement a inspirovány dohodou FriendDA. Souhlas s podmínkami v SmartBrains ISA vyjadřuješ při odesílání přihlášky do programu.

Aktuální znění najdeš zde: SmartBrains ISA

Po úspěšném dokončení a nalezení projektu podepíšeme společně standardní rámcovou smlouvu a dílčí smlouvu o spolupráci („objednávku“ na tvoji práci).

06. Co se stane po dokončení 24 měsíční spolupráce?

Většina našich kontraktorů je s námi opravdu dlouhodobě. Máme plně transparentní systém provizí a fér podmínky. Navíc jsme fajn lidi (to snad budeš mít příležitost poznat), rádi se bavíme, vzděláváme, rozjíždíme projekty a podnikáme.

07. Co když program nedokončím?

Program je zdarma, ale není pro každého.

Může se stát, že ti budou nějaké závažné důvody bránit v pokračování v programu. Nebo usoudíme, že se tvůj progres nevyvíjí dle našich představ. Tímto může dojít k předčasnému ukončení tvé účasti v programu.

Abychom si tě nechali až do konce kurzu a pak se za tebe zaručili při hledání tvého uplatnění, budeš muset na sobě máknout (aktivně se účastnit všech částí kurzu a plnit svěřené úkoly).

Nelam si s tím ale teď hlavu, to se stává. Když to ale nevyjde, přátelsky se rozloučíme. Žádné finanční závazky vůči nám ti nevznikají.

08. Můžu si program zaplatit a nevázat se k spolupráci s Vámi?

Ne, tento typ spolupráce teď neumožňujeme.

09. Pracuji na plný úvazek, ale opravdu se chci přihlásit. Jde to skloubit?

Ano, toto je celkem standardní situace. Skloubit to jde, počítáme ale že se budeš účastnit většiny osobních setkání (1x týdně od 17:00 do 20:00) a plnit zadané úkoly.

Rozhodně nepodávej výpověď hned po přijetí. Mít finanční pohodu je důležité pro klid na vzdělávání. Po úspěšném dokončení bude dostatek času vše si zařídit.

10. Nejsem student, absolvent IT, ani v této oblasti nemám formální vzdělání. Můžu se přihlásit?

Ano, za 5 let pořádání tohoto programu máme mnoho podobných případů. Takže se vývojářem s námi stali třeba chemik, strojař, ekonomka i policista. Nejdůležitější je upřímný zájem a odhodlání se sebou něco dělat.

A taky zapracovat na tom, abys splnil prerekvizity vybraného kurzu. Se začátkem ti můžou pomoci online a prezenční kurzy:

A taky zkoušet aktivně něco naprogramovat, potrápit se, rozlousknout problémy, zkoušet, googlit a konečně dojít k řešení. To tě totiž bude čekat i v praxi.

Máš jiný dotaz?

Pokud jsi zde nenašel odpověď, neváhej nám napsat.