Jakub Švehla

lektor

Frontend

zaměření

Profil kurzu

Frontend vývojář webových aplikací postavených na technologii a ekosystému React.js.

Na začátku prozkoumáme základní koncepty knihovny React.js a jak vypadá workflow práce programátora od napsání prvního řádku kódu až po jeho nasazení do produkčního prostředí. Naučíme se psát rychle a efektivně webové aplikace, na kterých si ukážeme obří sílu samotné React knihovny.

Pro lepší porozumění celému ekosystému vývoje webu si projdeme základy práce s Node.js. Ukážeme si také frontendovou architekturu malých i velkých webových aplikací a výhody programování SPA (Single Page Applications).

Podíváme se detailněji na principy fungování Reactu a porovnáme jeho silné stránky s ostatními frameworky a knihovnami. Poté si vysvětlíme principy Fluxu a ukážeme si jeho nejpoužívanější odvozeninu Redux včetně knihoven, které se v souvislosti s ním používají.

Na konci kurzu si také vyzkoušíme vývoj v týmu se vším, co k tomu patří.

image

Na jakých projektech můžeš pracovat

Typicky jde o aplikace pro velké korporáty, kde se dá poznat spousta zkušených lidí, kteří rádi se vším poradí.

React je ale oblíbený i ve startupech a na menších projektech, kde často bývá absolutní svoboda, minimálně co se technologií týče.

Prerekvizity

  • webový vývoj (HTML, CSS)
  • alespoň minimální základy javascriptu (jquery/vanillajs)
  • objektové programování

Proces přijetí do programu

1. Vyplň a odešli přihlášku

Dej si záležet na kvalitním vyplnění – počet míst je omezen a účastníky si vybíráme. Do 2 pracovních dnů po odeslání přihlášky tě budeme kontaktovat.

2. Rozhodnutí o přijetí

Pečlivě posuzujeme jak tvé současné kompetence, tak i ambice a motivaci. Ale neměj strach, neukousneme z tebe a přinejmenším dostaneš tipy, jak na sobě zamakat.

3. Vítej v programu

Pokud si tě vybereme, uhradíš zápisné 500 Kč s DPH (jako pojistka, že svoji přihlášku myslíš opravdu vážně). Zároveň dostaneš pokyny, kdy a kde budou workshopy a jak sa připravit na start.

Ještě váháš?

Podívej se, co o programu řekli jeho absolventi